22
Jun

Kentsel Dönüşümde Yerinde Dönüşüm Uygulaması Nedir?

Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm
 
Kentsel dönüşümlerin yapılmasında günümüzde deprem öncelikli olarak yer almaktadır. İnsan sağlığı için son derece gerekli olan bu çalışmalarda aynı zamanda yaşanabilecek olan depremde birçok kişinin hem manevi hem de maddi açısından zarar görmesinin de engellenmesi yatmaktadır. Bu aşama da ise akla gelen depreme karşı dayanıklı olan bina tasarımının oluşturulması için yapılacak olan çalışmaların yanı sıra yerinde dönüşüm uygulamasıdır.
 
Gerçekleştirilecek olan bu çalışmaların daha kolaylıkla ve daha kısa süre de yapılması için ise devlet destekli olarak sunulmakta olan kentsel dönüşüm kredilerinden de yararlanılabilir. Uzun vadeli olarak sunulan ve yüksek kredi tutarına sahip olup düşük kredi oranı ile hayata geçirilen devlet destekli kentsel dönüşüm içinde öncelikle gerekli olan tüm işlemlere yer açarak sonrasından destekten faydalanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Kentsel Dönüşümde Yerinde Dönüşüm Uygulaması Nedir?
 
Kentsel dönüşüm uygulamalarında en çok yer açılan uygulamalar yerinde dönüşümdür. Miadı tamamlanmış olan ya da olası depremde yıkılabilecek ya da ağır hasar görebilecek olan riskli bölgelerde bulunan binaların yıkım işlemidir. Yıkım işleminin hayata geçirilmesi aşamasında tutulan rapordan alınacak olan kararlara kadar birçok detay yer almaktadır.
 
Kentsel dönüşüm uygulaması içinde aynı zamanda yıkımı yapılan aynı yere aynı tapu ile ve gerekli olan tüm evraklar ile depreme karşı dayanıklı olma özelliğine sahip olan binanın yapılması yer alır. Gerçekleştirilecek olan bu çalışmalarda yeni binanın hazırlanması için gerekli olan devlet desteğinin ne şekilde ve ne denli alınabileceği ile ilgili oalrak tüm detayları ise konusunda uzman ve deneyimli olan firmamız personelinden kolaylıkla ve kısa süre içinde edinebilirsiniz.
 
Devlet desteğinin kentsel dönüşümde yer alamsı ile birçok anlamada avantaj elde edilerek sağlıklı binalarda kısa zaman içinde kavuşulmasının ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Bu işlemler ve daha birçok farklı detay ile ilgili bilgileri almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Kentsel Dönüşümde Devlet Desteğinin Alınmasında Danışmanlık Hizmeti
 
Kentsel dönüşüm uygulamaların hayata geçirilmesinde maliklerin gerekli olan uygulamanın yapılması için masrafları karşılayacak olan gücünün bulunmaması durumunda devlet destekli olarak işlemlere yer açarak dönüşüm desteğini de talep edebilirler.
 
Devlet destekli krediler de bu uygulamalar arasında yer almaktadır. Gerekli olan destek kredilerinde düşük orana sahip olan yüksek tutara sahip olan ödemeler alınarak kısa sürede yeni eviniz kavuşulmanız sağlanır. Riskli alan olarak ifade edilerek yıkımı yapılması zorunlu olan alanlarda ise gerçekleştirilecek olan yapım işlemelerinde kiraya çıkan kişilerinde kira bedelleri devlet tarafından karşılanmaktadır.
 
Kentsel dönüşüm uygulamaların gerekli olan devlet desteğini ya da kredi uygulamalarına yer açmak için ise hemen firmamız ile irtibatta geçerek tüm detaylı bilgileri edinerek çalışmaları da tarafınız adına yapmaktayız. Hemen firmamız müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek başvurunuzu ve işlemler için gerekli olan tüm detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

 

Etiketler